JOBS

Orka Group

Adaugat la data de:

15 aprilie 2019

Expira la data de:

30 aprilie 2019

Consilier vanzari D’S Damat

Descriere:

Candidatul ideal

  • Experienta in activitatea comerciala de retail constituie un avantaj;
  • Experienta in domeniul fashion/accesorii este un avantaj;
  • Persoana deschisa, pozitiva, spontana, orientata catre clienti;
  • Excelente abilitati de comunicare si servire clienti de top;
  • Vocabular comercial ingrijit, maniere, rafinament;
  • Abilitati de comunicare, flexibilitate, gandire pozitiva;
  • Atentie la detalii si seriozitate;
  • Spirit de echipa si orientare catre nevoile clientului.

Beneficii:

Un mediu de lucru dinamic, oportunitati de dezvoltare a carierei, training de specialitate, uniforma si un pachet salarial atractiv (salariu fix+bonus vanzari,bonuri de masa si decont transport).

D’S Damat, brandul detinut de compania turca Orka Group, a devenit, in opt ani de la intrarea pe piata romaneasca, lider pe segmentul de vestimentatie masculina, detinand in prezent unsprezece magazine in cele mai mari centre comerciale din Romania.Inca din anul 2010, D’S Damat s-a remarcat prin cel mai bun raport calitate-pret al produselor vestimentare, devenind una din principalele optiuni pentru consumatorii din Romania in ceea ce priveste achizitionarea hainelor de ceremonie, de tip business sau casual.Brandul detinut de Orka Group a reusit in ultimii ani, sa schimbe in mod pozitiv perceptia publicului roman despre produsele confectionate in Turcia, prin oferta diversificata, design si calitate a materialelor, in mare parte realizate in Italia, comparabile cu cele ale marilor branduri vestimentare internationale. D’S Damat a devenit un etalon pentru barbatii care acorda o deosebita atentie imaginii lor si tinutei vestimentare pe care o poarta.Consumatori din diverse sfere de activitate, inclusiv persoane publice, poarta haine D’S Damat la serviciu, la intalnirile de afaceri, la receptii, in calatorii sau la evenimentele de tip ceremonie.

Responsabilitati:

  • Ofera informatii relevante despre specificul brandului si a trendurilor actuale;
  • Mentine un mediu de lucru profesionist, ordonat si estetic in magazin;
  • Receptioneaza produsele;
  • Indeplineste corespunzator sarcinile operationale trasate
  • Realizarea targetului de vanzare alocat;
  • Cunoasterea produselor, caracteristicilor tehnice si a tehnicilor de merchandising.