JOBS

GNC

Adaugat la data de:

18 aprilie 2019

Expira la data de:

30 aprilie 2019

Consultant vanzari GNC

Descriere:

Oferta:

  • Pachet salarial motivant 2500-3000 lei net/luna;
  • Program de lucru flexibil, in ture 12/24;
  • Contract de munca, programe de training, bonusuri de performanta.

Cerinte:

  • Cunostintele si/sau interesul pentru acest domeniu reprezinta avantaj;
  • Experienta pe o pozitie similara (consultant plafar, asistent vanzare etc.);
  • Limba engleza nivel mediu/bun.

GNC LIVE WELL, originar din Statele Unite ale Americii, este lider global in domeniul suplimentelor nutritive si promotor al conceptelor avansate de sanatate prin inovatie si wellness.

La 84 de ani de la lansare, brandul este prezent in peste 60 de tari, detine un numare de aproximativ 9000 de magazine proprii in intreaga lume si isi continua expansiunea. Daca esti pasionat de suplimente nutritive, de practicarea sportului si esti adeptul unui stil de viata sanatos te asteptam sa te alaturi echipei GNC Romania.

Cautam persoane pasionate de domeniul nutritiei, interesate de o alimentatie sanatoasa si care au mai lucrat pe o pozitie similara, vanzari, retail. Daca ai cunostinte bune despre suplimentele nutritive poti lucra alaturi de noi.

In masura in care corespundeti criteriilor, va invitam sa ne trimiteti cv-ul. Succes!

Responsabilitati:

  • Consiliaza clientii in procesul decizional, prezinta suplimentele nutritive, ingredientele, propietatile si cantitatea recomandata, conform necesitatilor formulate;
  • Ofera clientilor informatii legate de actiunile promotionale si serviciile de specialitate de care poate beneficia;
  • Ajuta clientul in procesul de cumparare:calculeaza, incaseaza contravaloarea marfurilor, ambaleaza;
  • Actioneaza pentru atingerea obiectivelor individuale de vanzare;
  • Asigura expunerea produselor pentru vanzare: verifica pretul, afiseaza etichetare, respecta conceptul de merchandising, etc;
  • Este responsabil de curatenia si mentinerea in stare buna a rafturilor, produselor si a magazinului;
  • Participa la receptia marfurilor, gestionarea, inventarierea si asigurarea securitatii acestora.