JOBS

Dertour

Adaugat la data de:

28 iunie 2022

Expira la data de:

31 iulie 2022

Consultant de Turism – Dertour

Descriere:

Daca iti place sa creezi cele mai frumoase amintiri clientilor planificand calatorii in toata lumea si sa aduci zambete pe chipul lor, ai ajuns unde trebuie.

Suntem o echipa frumoasa cu Super Consultanti de Turism care pune accent pe dezvoltarea profesionala permanenta.

Ce ne dorim noi?

• Sa cunosti piata de produse turistice si sa ai experienta de minim 6 luni in domeniu;
• Sa ai abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
• Sa fii o persoana ordonata, organizata si punctuala;
• Sa ai cunostinte de operare Microsoft Office;
• Experienta de lucru in sistemele specifice industriei turistice este considerata un avantaj.

Ce beneficii iti oferim?

• Asigurare Medicala;
• Tchete de masa;
• Bonus calculat in functie de performante;
• Tarife preferentiale pentru vacantele achizitionate;
• Abonament Bookster.

LOCATIA: AGENTIA DE MALL AFI

Descrierea companiei:

Dertour aduce in Romania promisiunea unei oferte variate de produse turistice, a sigurantei si, nu in ultimul rand, a calitatii germane.

Parte a grupului german REWE, Dertour a preluat in septembrie 2019 activitatile de turism ale Grupului Eurolines,

Grupul REWE functioneaza din 1927 si este astazi al patrulea angajator din Germania. Are o cifra de afaceri de 61 miliarde de euro, 360.000 angajati si 10.000 puncte de vanzare.

Grupul DER Touristik a fost fondat in 1917 si reprezinta divizia de turism a Grupului REWE. Are o cifra de afaceri de 6 miliarde de euro, 10.500 angajati si 2.800 agentii.
Este prezent in 16 tari din Europa, incluzand Romania, si are peste 10 milioane de clienti anual.

Responsabilitati:

  • Vei intocmi pachete de vacanta persoanlizate, care sa se potriveasca nevoilor clientului;
  • Vei rezerva si emite bilete de avion (IATA si low-cost), autocar, cazari, asigurari medicale, servicii de rent a car, etc.;
  • Vei prelua cererile de oferta alocate sau primite spontan si vei mentine legatura cu potentialii clienti pe intreaga derulare a procesului de vanzare - prelucrare, rezervare, emitere, facturare, incasare, emitere documente de calatorie;
  • Vei desfasura activitati de contabilitate primara - intocmire si completare a registrului de casa, in sistemul electronic;
  • Vei respecta procedurile de lucru specifice activitatii desfasurate - semnarea contractelor cu turistii, procedurile contabile, precum si alte proceduri agreate si implementate in companie.